مجله تفر یحی آموزشی

خواص قارچ ها را جدی بگیرید! Reviewed by Momizat on . خواص قارچ ها را جدی بگیرید!   قارچ های خوراکی که امروزه در گلخانه ها تولید می شود و در همه فروشگاهها پیدا می شود و چقدر ما آسان از کنار آن عبور می کنیم در حال ک خواص قارچ ها را جدی بگیرید!   قارچ های خوراکی که امروزه در گلخانه ها تولید می شود و در همه فروشگاهها پیدا می شود و چقدر ما آسان از کنار آن عبور می کنیم در حال ک Rating: 0

خواص قارچ ها را جدی بگیرید!

خواص قارچ ها را جدی بگیرید!

 
قارچ های خوراکی که امروزه در گلخانه ها تولید می شود و در همه فروشگاهها پیدا می شود و چقدر ما آسان از کنار آن عبور می کنیم در حال که نمی دانیم چه خواصی دارد.
قارچ استخوان را تقـویت می کند و خستگی را رفع می کنـد و ویتامین دی را جبران می کند. اکثر مواد غذایی ویتامین دی دارند مثل ماهی ، قارچ و پنیرها .
افرادی که بیـرون نمی روند و یا در تخت  هستنـد  از کمبود ویتامین دی رنج می برنـد و باعث صدمه به استخـوان هایشان می شـود . ویتامین دی باعث می شـود که کلسیم در روده جذب شـود و در استخوان ها بـه کار رود .
افرادی که به پوکی استخوان مبتلـا هستند باید رژیم غذایی داشته باشـند که دارای ویتامین دی باشـد لذا قارچ توصیه می شود که نیاز روزانه بدن به به ویتامین دی را تامین کند.
قارچ ویتامین های سوخت و ساز بدن را تامین مـی کند . هر سلول در بـدن ما به ویتامین بی ۲ موجـود در قارچ نیاز دارد تا انرژی کسب کنـد . برای اینکه انسان خسته و کم حوصـله نشود و حتی اعصاب هـم به ویتامین بی ۲ نیاز دارد .
به خانم هـا مصرف مقداری ویتامین بی ۲ توصیه می شود و به ندرت یک زن اسیدفولیک را جـذب میکند. برای حل این مشکل  خانم ها باید در رژیم غذایی خود از قارچ استـفاده  کنند .
قارچ باید به صورت پخته خـورده شود چون قارچ ها به موادی آلوده هستند که در اثر پختـن از بین می رود . ولی قارچ های صنعتی را بدون هیـچ مشکلی می توان پس از تمیزکردن مصـرف کرد .

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا